Костянтин Стрижак. Головний “толстолобік” Дарниці.

«Чоловіка, який поранив людей ножем, теж отримав тілесні ушкодження, тож після надання медичної допомоги його затримали у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. На місці правоохоронці також вилучили ніж для проведення експертного дослідження», – розповів начальник Головного управління Національної поліції у місті Києві Андрій Крищенко. 

Коментар Андрія Крищенко після подій, що стались у Дарницькому районі міста Києва, коли група з приблизно п’ятдесяти озброєних тітушок вночі захопила спортивний комплекс “Схід”.

Цього “чоловіка” звуть Костянтин Олександрович Стрижак, український борець греко-римського стилю, срібний призер чемпіонату Європи. Віце-чемпіон світу 2007 року з бойового самбо. Бронзовий призер Чемпіонату світу з боротьби сумо 2004 року та срібний призер Чемпіонату Європи 2005 року в Будапешті. Майстер спорту України міжнародного класу. Стипендіат Кабінету Міністрів України для видатних спортсменів, тренерів та діячів фізичної культури і спорту. Був керівником Запорізької обласної федерації сумо. Здавалось, гарна спортивна кар’єра, непоганий початок на адміністративній посаді, одразу в керівники.

«Плох тот рагуль, который не мечтает стать титушкой» – короткий тлумачний словник Євромайдану.

Але, щось пішло не так… спочатку був гоп-стоп, в тому ж таки Дарницькому районі міста Києва. 29 березня 2011 року Костянтин Стрижак разом з Валентином Осипенко та Андрієм Пилипеєм віджали у дівчини особисті речі на суму 4070 грн. Відбувалось все це по вул. Здолбунівській 7. На наступний день всіх трьох було затримано, відкрита кримінальна справа за ст. 186(грабіж).

2012 року Костянтин Стрижак стає вже не “гопніком”, а “тітушкою”, що працює на Віктора Пилипишина. Стрижак був помічений на виборчому округу №223, де він був у складі банди тітушок, які підтримували Пилипишина. Вибори були зірвані, а згодом призначені повторні, на яких переміг Пилипишин, який 16 січня 2014 року буде голосувати за так звані «диктаторські закони». А 25 вересня 2014 року на Віктора Пилипишина буде здійснений напад, шляхом вкидання його в сміттєвий контейнер за свою попередню діяльність щодо підтримки режиму Януковича.

В червні 2013 року Костянтин Стрижак бере участь у спробі рейдерського захоплення ТОВ “Агрофірма Корнацьких”. До речі ініціатором нападу був тодішній генпрокурор Віктор Пшонка та його син Артем Пшонка. Після нападу Костянтин Стрижак здобуває славу на всю країну. Стрижака вдалося ідентифікувати завдяки активістам, що впізнали його на відео нападу, знятому одним зі співробітників агрофірми. Він був затриманий, але отримав невеликий штраф і умовний термін.

У 2014 році в результаті перегляду його справи, Стрижак отримав 4 роки позбавлення волі у в’язниці загального режиму. Відсидів два. Відбування покарання не пішло на користь Стрижаку. Не дарма в “Партії регіонів” найманців, яких вони собі наймали для рейдерських захоплень називали “толстолобікамі”.

“Толстолобік”

Після того як, Стрижака було звільнено, він вирішує сколотити вже свою банду тітушок, яка й буде займатись рейдерством, грабуваннями, захопленням людей і тому подібним. Головним “толстолобіком” став звісно ж Костянтин Стрижак, а “першим заступником” його молодший брат Павло Стрижак. Свою діяльність розпочали з Дарницького району міста Києва. Першим більш-менш платоспроможним клієнтом став депутат від Радикальної партії Дмитро Лінько, який вирішив віджати собі ТД “Дарниця”. Після декількох невдалих спроб захопити будівлю ТД, Лінько здався, його поплічники Михайло “Моня” Помогайбо та позаштатний співробітник МВС й за суміцнитством(на той час) керівник Дарницького загону “Радикальної партії”, відмовились продовжувати спроби силового захоплення будівлі та відійшли від справ, віддавши(а за чутками, продавши) “неліквідний актив” Костянтину Стрижаку. Головний “толстолобік” навіть після того, як йому натовкли пику під час чергової спроби захоплення, не зрозумів, та продовжував спроби захоплення. Справжній “толстолобік”.

Стрижаку дісталось.

“Лицарі” Костянтина Стрижака.

В перервах між спробами захопити ТД “Дарниця”, Костянтин Стрижак, знайшов чи його знайшли, собі ще одного клієнта. Мережу АЗС “OKKO”, яка надумала збудувати заправку поруч з будинками. І знову ж таки, все це в Дарницькому районі. Після того як громада Дарниці заявила протест та почала перешкоджати будівництву “Еко АЗС” і знадобився Костянтин Стрижак.

Разом зі своїми поплічниками та молодшим братом Павлом, він вдерся до квартири місцевого активіста, Степана Вдовиченко, змінив замки та забарикадувався в ній, заявивши що квартира належить їм, прикриваючись підробним рішенням суду.

Павло Стрижак

Не допомогло. Місцеві жителі їх затримали та передали до рук поліції.

До речі, згодом біля будівництва АЗС з’явився Лінько, який пропонував свою допомогу мешканцям навколишніх будинків. Але обіцянки “допомогти” так і не дотримав.

СК “Схід”

Остання спроба захоплення ТД “Дарниця” закінчилась захопленням заручника бандою “тітушок” Стрижака, після якої більшість його поплічників почала від нього тікати, бо всі його “починання” завершувались м’яко кажучи не вдало, та й потім виникали проблеми з поліцією. Тому коли надійшло замовлення на захоплення СК “Схід” від Олександра Юдицького, більше відомого як “Куня” та того ж таки Дмитра Лінька, набирати “тітушню” прийшлось вже з регіонів. Місцеві відмовились, та й знали що за СК можна отримати дуже сильно, адже свою підтримку “Сходу” висловили всі боксерські клуби Києва та області, учасники АТО, місцева громада Дарниці, велика кількість громадських організацій, Федерацій різноманітних видів спорту та видатні спортсмени й діячі Києва та України.

Головний “толстолобік” мабуть, думав що замовники його захистять, та й поліція не допустить рішучих дій з боку громади. Але сталось не так, як гадалось. Керівництво поліції одразу заявила що це рейдерське захоплення, “тітушок” треба затримувати, СК “Схід” належить громаді, документи які представила представник “рейдерів” не дійсні. Та й взагалі, спорт – дітям.

Поліція викликали декілька автобусів підкріплення та планували затримання. Трохи не встигли, громада Дарниці та відвідувачі СК, самі почали громадське затримання “тітушок” не чекаючи поки приїде підкріплення. Тим паче що Стрижак почав всіх провокувати.

Після того, як Стрижаку та його банді дісталось від громади, причому “рейдерам” не допомогла навіть зброя, яка була при них, він почав тікати, але потрапив до рук поліції.

До речі, молодший Стрижак, Павло, поки громада “затримувала” його брата, втік в середину приміщення СК “Схід”, забіг до підвального приміщення, де хотів втекти через повітропровід, але застряг, й стирчав у ньому поки пізно ввечері його не знайшла слідчо-оперативна група, яка проводила опис місця події.

Рештки нападників, що не встигли втекти, поліція затримала.

На жаль, Стрижак поранив одного з відвідувачів СК ножем у горло, пробивши тому трахею. Після надання першої медичної допомоги, пораненого перевели до реанімації.

Після надання медичної допомоги Костянтина Стрижака доставили до райвідділку, а суд згодом заарештував його на два місяці. Триває слідство. Сподіваємось вийде він вже не скоро.

 

 

 

 

 

 

 

By |2017-09-16T20:56:22+00:00Вересень 16th, 2017|Categories: Ексклюзив, Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment