Сьогодні останній день напередодні найкривавішої бійні в АТО

Рівно три роки тому був останній для України день в рожевих окулярах – вже наступного ранку наша країна понесла найважчі разові втрати за всю історію АТО.

Про криваві бої під Іловайськом згадують в Facebook-групі «Повернись живим».

«Три роки тому багато з нас вірили, що до зими все скінчиться. Ні, не скінчилось. Ми зняли рожеві окуляри і розтрощили їх об асфальт. Всі разом, втерли розбитого в кров носа і зі слізьми на очах, пам’ятаючи загиблих вгризлися в окроплену кров’ю землю», – йдеться в повідомленні групи.

Там також нагадують, що в той рік в кінці серпня Україна залишилася зовсім беззахисною проти Росії. «Але силами нечисленних підрозділів, що зберегли боєздатність зупинила ворога. Мабуть, ще ніколи і ніде в світі – доля 40 мільйонів людей не залежала від кількох сотень військових», – йдеться в повідомленні.

Там також додають, що в кінці літа 2014 року всі чекали швидку перемогу. Не розуміючи масштабів проблем, українці слухали новини і раділи, коли ВСУ і НГУ звільняли від “сепаратистів” черговий населений пункт – багато хто не вірив, що Росія втрутиться так зухвало і жорстоко.

У себе в Facebook підполковник Анатолій Віногродскій згадує останній день в Іловайську і своїх бойових товаришів: Зубр (поранений в зеленому коридорі), Вінниця (покалічений в зеленому коридорі), Броня (убитий в зеленому коридорі), Чернець (важко поранений в зеленому коридорі).

Раніше військовий експерт і журналіст Юрій Бутусов нагадував, про перший бій українських воїнів, з якого почалося оточення під Іловайськ. Це був бій з головним дозором 331-го парашутно-десантного полку 98-ї повітряно-десантної дивізії ЗС РФ, який вийшов в тил військам сектора «Б». Протитанкова батарея 51-ї механізованої бригади, в той час коли на Хрещатику ще йшов парад, розгорнулася на пряму наводку і о 12.15 дала перший залп по агресорам в ході Иловайской операції.

By | 2017-08-28T18:17:17+00:00 Серпень 28th, 2017|Categories: Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment