Нацбанк готує революцію на валютному ринку

Нацбанк видав проект закону про валюту, який покликаний лібералізувати валютний ринок в країні

Повна відсутність валютних обмежень, принцип “дозволено все, що не заборонено”, та прості повідомлення НБУ про операції замість отримання дозволів — уже у найближчий час так може змінитися валютний ринок України.

Після двох років “повзучої лібералізації” НБУ запропонував чорнову версію нового закону “Про валюту”, який покликаний запровадити на в Україні повну відсутність валютних обмежень.

Документ може замінити попередній декрет Кабміну “Про систему валютного регулювання і валютного контролю” від 1993 року та закон “Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті” від 1994 року.

Нововведення, які були запропоновані НБУ, можуть стати справжньою революцією на ринку валюти. Правда варто зазначити, що частина норм закону почне діяти через шість місяців після ухвалення.

Завдяки цьому документові в можуть бути повністю скасовані валютні обмеження, скасовані санкції за порушення валютного законодавства компаніями, банки зможуть вільніше оперувати валютою.

Нагадаємо, що раніше основною причиною зростання євро в Україні є зміцнення європейської валюти по відношенню до американського долара. Старший аналітик “Альпарі” Вадим Іосуб зазначив, що пара долар/євро піднялася з 1,03 до 1,19, що свідчить про те, що долар знецінився майже на 15%.

By | 2017-08-17T18:15:29+00:00 Серпень 17th, 2017|Categories: Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment